اخبار آژانس -

جهنم دره، بهشت خفته

جهنم دره، بهشت خفته
جهنم دره، بهشت خفته
تاریخ انتشار : 1399/06/22

بهشت کوچک درون دامنه‌های شمالی کوه سبلان درفاصله 20 کیلومتری روستای موئیل قرار دارد و محلی های این منطقه به این دره بهشتی جهنم دره سی یا به عبارتی جهنم درسی می گویند. اگر یکی از عاشقان طبیعت گردی هستید با ما همراه شوید تا از طبیعت بکر و جذاب دامنه های سبلان و این بهشت خفته برایتان بگوییم.

تصور کنید در همین لحظه درون دامنه سر سبزی چشم گوشیده اید و همواره صدای آبشار طنین آواز پرندگان گوش هایتان را نوازش می دهد. تصور یک کوهنوردی جانانه در محیطی بکر و دست نخورده چقدرهیجان انگیز به نظر می رسد ، الخصوص که از چشمه ای خنک آبی بنوشید و سرمست شوید . یادمان باشد در زندگی هیچ لحظه ای دوبار تکرار نمی شود، پس از تک تک ثانیه های زندگی خود نهایت لذت را ببرید.

در زمان های دور این زیبای خفته به خاطر صعب العبور بودن، سراشیبی های تند و خاک سستی که دارد، مکانی مناسب برای مخفی شدن راهزن ها در کوهستان بوده است. الخصوص محل زندگی حیات وحش متنوع و همجواری با آتشفشان سبلان از این رو مردمان محلی دل خوشی از این بهشت خفته نداشته اند . تنها کسانی که از زیبایی های بی حد حساب و نهان این دره بهشتی خبر دارند عشایر شاهسون هستند که برای رفتن به ییلاق‌های مرتفع آیقار، تندیرلی و هازامیغ از این دره جهنم دره عبور می کنند.