اخبار آژانس -

مساجد زیبای ایران

مساجد زیبای ایران
مساجد زیبای ایران
تاریخ انتشار : 1399/07/19

یکی از نمادهای هنر کشورمون رو میتیونیم در معماری بی نظیر مساجد ایران ببینیم،  مساجدی که ترکیبی از هنر معماری ایرانی و اسلامی هستن، ترکیبی از نور، هنر و شکوه که دیدنشون از نزدیک لطف دیگه ای داره.

  مسجد نصیر الملک :

این مسجد قدیمی در شیراز که بعضی به اون مسجد صورتی هم میگن به خاطر رنگ و نور بی نظیرش جلوه ی خاصی پیدا کرده . راستی قدمت این مسجد به سال 1294برمیگرده یعنی حدود 105سال قبل . 

مسجد شیخ لطف الله :

این مسجد گنبد زیبایی داره که در طول روز از کرم تا صورتی تغییر رنگ میده ؛ بعضی ها میگن هنگام غروب آفتاب بهترین زمان برای مشاهده این تغییر رنگه .

مسجد آقابزرگ :

بلندترین گنبد قاجاری رو میتونید در این مسجد ببینید ؛ مورد جالب این مسجد دربش هست که میگن میخ های درب مسجد آقابزرگ به تعداد آیه های قرآن است .

مسجد جامع کبیر یزد :

قدمت این مسجد به دوران ایلخانی میرسه ، گفته میشه که قبل از اسلام در مکان فعلی مسجد آتشکده ساسانی قرار داشته که تا دوران بعد از اسلام هم به فعالیت خودش ادامه داده .

مسجد رنگونی ها :

این مسجد به سبک هندی ها ساخته شده ؛ قدمت این مسجد به اواخر دوره قاجار میرسه . اسم این مسجد نیز به شهر رنگون یا پانگون پایتخت سابق کشور برمه ( میانمار ) برمیگرده.

مسجد شافعی ها :

یکی از بزرگترین مساجد اهل سنت در ایرانه ؛ معماری زیبای این مسجد شما رو یاد مساجد عثمانی میندازه . ساخت این مسجد از سبک معماری اسلامی ترکیه الهام گرفته شده .

مسجد جامع مکی :

این مسجد که متعلق به اهل سنت است یکی از بزرگترین مساجد جهان اسلامه که معماری بی نظیرش توجه خیلی از گردشگران رو جلب کرده . قدمت این مسجد به سال 1353میرسه . سبک معماری این مسجد ترکیبی از سه سبک ایرانی ، اسلامی و عثمانی است.