اخبار آژانس -

برج پرواز دبی ،جادبه جدید دبی

برج پرواز دبی ،جادبه جدید دبی
برج پرواز دبی ،جادبه جدید دبی
تاریخ انتشار : 1397/11/13

قاب عکس دبی که به شکل یک قاب عکس بزرگ طلایی با ارتفاع ۱۵۰ متر و عرض 93 متر و با هزینه ۲۶۰ میلیون درهم ساخته‌شده است ،جاذبه جدید با ظاهری عجیب می باشد که از سمت بسیاری از وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، عنوان بهترین جاذبه جدید دنیا را به خود اختصاص داده است و هدیه ی شهرداری به مناسبت سال نو میلادی به مردم دبی است . این جاذبه که در منطقه زعبیل  واقع شده است با نام «برج پرواز دبی» از آن یاد می‌شود .

این جاذبه در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۸ رونمایی شد و پیش‌بینی‌ها حکایت از جذب سالانه ۲ میلیون توریست به سمت دبی دارد. در دو سمت قاب عکس دو برج وجود دارد که با پلی ۹۳ متری به هم متصل می‌شوند و بازدیدکنندگان نمایی ۳۶۰ درجه از شهر را می‌توانند ببینند. نمای بیرونی قاب عکس دبی از طراحی لوگو اکسپو ۲۰۲۰ الهام گرفته است . موزه‌ای در طبقه همکف برج وجود دارد که روند تبدیل‌شدن دبی را به مدرن‌ترین شهر دنیا از دهکده ماهیگیری کوچک ، نشان می‌دهد.

برج پرواز دبی با ارتفاع 150 متر از هرم جیزه ،که ارتفاع آن 139متر است ، بلندتر است؛ بیش از ۳۶۰۰ مهندس، تکنسین، معمار و کارگر این برج زیبا را خلق کردند. و برای ساخت قاب ،بیش از ۲۶۰۰ مترمربع شیشه استفاده شده است و برای پوشش خارجی قاب، از روکش فلزی ضدزنگ در اندازه ۱۵٬۰۰۰ مترمربع استفاده شده است.

شرکت سورینت پرواز شما را به بازدید از این قاب عکس زیبا دعوت می نماید و هزینه بازدید هر نفر بزرگسال مبلغ 50 درهم و کودک 20 درهم می باشد که پرداخت این مبلغ مطمئنا ارزش این بازدید هیجان انگیز را به ارمغان می آورد .