اخبار آژانس -

انسانها در قفس و حیوانات آزاد

انسانها در قفس و حیوانات آزاد
انسانها در قفس و حیوانات آزاد
تاریخ انتشار : 1399/01/17

بنسلی ،این مرد خاص که به دلیل طراحیهای عجیب و غریبش، که لقب ویلی وانکای (شخصیت خیالی با رفتارهای عجیب و غریب) طراحی را گرفته است ، به تازگی ایده‌ای عجیب ارائه داده است او  این بار میخواهد فضای بسته را در اختیار انسان‌ها بگذارد و حیوانات وحشی بصورت رها و آزاد زندگی کنند. برای دهه‌ها، انسان‌ها برای جذب گردشگر و بازدیدکننده حیوانات وحشی را در قفس نگهداری می‌کنند و با ساخت باغ وحش‌هایی بزرگ سعی می‌کنند در رقابت جذب گردشگر بر یکدیگر پیروز شوند و صرف ایجاد مکانهایی رویایی و لوکس ترین اقامتگاهها اقدام به تخریب چشم‌اندازهای طبیعی نقاط مختلف جهان از جمله قاره آسیا و قطع درختان نمودند.

 

‎​ بنسلی یک طرفدار حفاظت از محیط ‌زیست است و ایده و طراحی اخیرخود را برای خاص بودن انجام نمی‌دهد . او بسیار نگران رفتار انسان‌ها بر روی کره زمین است و سعی دارد گوشه‌ای از خلاقیت خود را در راه حفاظت از کره زمین به کار ببندد. بنسلی قصد دارد با وجود مشقتهای بسیار، طرح خود را در چین اجرا نماید و دلیل اصلی کار خود را چنین می گوید: « تا جایی که می‌توانیم چینی‌ها را آموزش دهم​​​​​​​​ و این مکان‌ها تئاتری محسوب می‌شوند، که درس‌هایی را ارائه می‌دهند، تا ما ارزش طبیعت و ارزش حیات وحش و حیواناتی را که به راحتی می‌کشیم و می‌خوریم بیشتر درک کنیم.»

از جمله خلاقیت‌های او در طراحی هتل‌ها از بین بردن آلودگی هوا از طریق انرژی‌های پاک و استفاده از تهویه‌های متقاطع، استفاده از نور طبیعی، کاشت درختان و گسترش فضای سبز پرورش سبزیجات مورد استفاده در بخش آشپزخانه هتل است. همچنین می توان به جایگزین کردن انواع موارد پلاستکی مثل کلید‌های اتاق، مسواک و شانه با استفاده از چوب بامبو اشاره کرد جالب است بدانید که یک هتل 5 ستاره 130 اتاقه، در سال حدود یک تن پلاستیک مصرف می‌کند.