اخبار آژانس -

دریاچه افسانه ای در اسلوونی

دریاچه افسانه ای در اسلوونی
دریاچه افسانه ای در اسلوونی
تاریخ انتشار : 1399/05/29

دریاچه‌ بلد (Bled Lake) از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اسلوونی محسوب می‌شود و در اطراف آن دیدنی‌ها و تفریحات بی‌شمار دیگری نیز به چشم می‌خورد.

کارنیولای شمالی منطقه ای در شمال غربی کشور اسلوونی و در احاطه  کوه های آلپ است که دریاچه ای زیبا را در خود جای داده است، دریاچه ای که به نماد این منطقه تبدیل شده و با چشم اندازهای کوهستانی اطراف مناظری دلفریب را خلق کرده است.

این منطقه زمستان های سردی دارد و دمای پایین باعث می شود که سطح آب کاملا یخ بزند، در این منطقه ورزش های زمستانی زیادی برگزار می شود و سراشیبی های خوبی برای اسکی هست که گردشگران زیادی را جذب این ناحیه می کنند. یکی از بهترین مناطق این ناحیه برای اسکی، مرکز اسکی Kranjska Gora  است که هر سال جام جهانی اسکی در آنجا برگزار می شود. مناطق اسکی این ناحیه شامل مناطق Kanin، Bovec و Vogel هم می شود که تفریحات زمستانی لذت بخشی را برای گردشگران به وجود می آورند. گردشگران زیادی به این مناطق کوهستانی پر برف می روند تا اسکی بازی ورزشکاران را تماشا کنند.
قلعه بلد بر روی صخره ای مشرف به دریاچه قرار گرفته و قدیمی ترین قلعه اسلوونی ست، با رفتن به این قلعه محو چشم اندازهای  جزیره نمادین بلد شوید که در میان آب های زمردین قرار دارد و در احاطه ی جنگل های سرسبز است. این قلعه ۱۳۰ متر بالاتر از دریاچه است و می توانید با پای پیاده به آنجا برسید.